Erdoğan Akşener'in taktiğini kaptı!

Habertürk yazarı Kübra Par'dan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve AKP Genel Başkanı Erdoğan hakkında önemli bir tespit geldi.

Erdoğan Akşener'in taktiğini kaptı!
Erdoğan Akşener'in taktiğini kaptı! iyihaberim

Habertürk yazarı Kübra Par, "Akşener’in esnaf taktiğine Erdoğan da hız verdi" başlığıyla kaleme aldığı yazısında, "Pandemi döneminde ‘esnaf siyasetini’ en iyi kullanan lider Meral Akşener olmuştu. Yurt genelinde geziler yaparak vatandaşın dertlerini dinlemiş, sohbetlerini sosyal medyada paylaşarak ekonomiye dair eleştirilerini sertleştirmişti. Son anketlerde Akşener’in oylarındaki yükselişin arkasında bu siyaset tarzının da payı olduğu düşünülüyordu. Sonuçta Cumhurbaşkanı Erdoğan da vatandaşın ekonomideki daralmadan bunaldığının farkında" şeklindeki ifadeleri kullandı.

Par'ın yazısından ilgili kısım şu şekilde:

Farkında mısınız son birkaç haftadır Cumhurbaşkanı Erdoğan spontane esnaf ziyaretleriyle daha çok gündeme gelir oldu.

Cuma namazlarını farklı semtlerde kılıyor ve sonrasında rastgele dükkânlara girip alışveriş yapıyor, esnafla sohbet ediyor.

Aralık’ın ilk haftasında İstanbul Kısıklı’daki bir pastaneden aldığı dondurma, önceki hafta Çengelköy’de bir fırından yaptığı alışveriş gündem olmuştu.

Geçen hafta Üsküdar’da namaz kılıp yöresel ürünler satan bir dükkâna girerek alışveriş yapmış, aldığı cevizli sucukla lokumu basın mensuplarına ikram etmişti.

Bu Cuma sonrası da Ayasofya Camii’nin etrafındaki kafelere uğramış, çalışanlarla ve turistlerle sohbet etmiş.

Elbette bunu ilk kez yapıyor değil ama sıklaşması bende plansız gibi görünen bu ziyaretlerin bilinçli bir tercih olduğu izlenimini uyandırıyor.

Pandemi döneminde ‘esnaf siyasetini’ en iyi kullanan lider Meral Akşener olmuştu. Yurt genelinde geziler yaparak vatandaşın dertlerini dinlemiş, sohbetlerini sosyal medyada paylaşarak ekonomiye dair eleştirilerini sertleştirmişti. Son anketlerde Akşener’in oylarındaki yükselişin arkasında bu siyaset tarzının da payı olduğu düşünülüyordu.

Sonuçta Cumhurbaşkanı Erdoğan da vatandaşın ekonomideki daralmadan bunaldığının farkında. Muhalefetin kendisine en çok ekonomi ve yönetim bütçesi üzerinden yüklendiği bir dönemde esnaf alışverişleriyle ‘halkın içinden siyasetçi’ imajını güçlendirmeye hız vermiş gibi görünüyor.

iyi parti meral akşener akp erdoğan tayyip erdoğan esnaf ziyaret habertürk kübra par esnaf taktiği
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları