İsmail Saymaz'dan Erdoğan'a çok konuşulacak vitrin mankeni çıkışı!

Gazeteci İsmail Saymaz'dan AKP Genel Başkanı Erdoğan'a dikkat çeken çıkış geldi.

İsmail Saymaz'dan Erdoğan'a çok konuşulacak vitrin mankeni çıkışı!
İsmail Saymaz'dan Erdoğan'a çok konuşulacak vitrin mankeni çıkışı! iyihaberim
Haberin videosu için tıklayın!

Sözcü yazarı İsmail Saymaz, eski Kültür Bakanı Fikri Sağlar'ın sözleri başlayan ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "vitrin mankeni" sözleri üzerine devam eden tartışmaya 28 yıl önceki bir olayı hatırlattı.

Saymaz, ünlü manken Gülay Pınarbaşı'nın Refah Partisi'ne katıldığı süreçte yaşananları ve o dönemde verilen tepkilere dikkat çekti.

Saymaz konuya ilişkin olarak kaleme aldığı, "Vitrin Mankeni" başlıklı yazısında şunları söyledi:

"Necmettin Erbakan'ın RP'si, 1993 yılında tabanını genişletirken, laikleri ürkütmemek adına vitrine başı açık kadın koymaya çabalıyordu.RP İstanbul İl Teşkilatı'nın 10 Aralık 1993'te gerçekleştirdiği İstanbul Gecesi'nde sahneye çıktı. O gece yalnızca siyaset değil, magazin dünyası da sarsıldı.Çünkü konuklar arasında ünlü manken Gülay Pınarbaşı vardı.Pınarbaşı, 1990'da Miss Globe Türkiye Güzeli seçildikten sonra mankenliğe başladı.Cesur pozlar verdi.İki filmde şuh kadını canlandırdı.Sonra her ne olduysa…İstiklal Mahkemesi'nde asılan İskilipli Atıf'ın anlatıldığı ‘Kelebekler Sonsuza Gider' adlı filmin başrolünde oynadı. Bu İslamcı filmin sahnelendiği günlerde RP'ye katılmaya karar verdi.

ERDOĞAN'IN UZATTIĞI MİKROFON

Pınarbaşı, Abdi İpekçi Arena'daki geceye başı açık vaziyette katıldı.Çarşaflı ve türbanlı kadınlar arasında dikkat çekiyorlardı.Kürsüde, RP İl Başkanı Erdoğan da vardı.Erdoğan, “Gülay hanım kısa bir selamlama yapacak” dedi ve mikrofonu uzattı.‘Vitrin Mankeni' partisine çok çabuk ısınmıştı.Şunları söyledi:“Selamın aleyküm muhterem kardeşlerim. Bugün gerçekten çok mutluyum. RP üyesi olmaktan şeref duyuyorum. Allah'ın ipine sımsıkı sarılın. Dağılıp ayrılmayın. Müslümanlar birlik olmalı. Allah'ın selameti üzerinize olsun.”Erdoğan, çok mutluydu.Erbakan da…Salonda “İşte ordu işte komutan” diye karşılanan Erbakan, 27 Mart 1994'te İstanbul'u kazanacaklarını ve Ayasofya'yı ibadete açacaklarını söyledi.SADIK ALBAYRAK'I ÖFKELENDİRDİBu manzara, bugün Erdoğan'ın dünürü olan Milli Gazete yazarı Sadık Albayrak'ı çok öfkelendirdi. Albayrak'a göre yeni transferler yenilikçi hastalığıydı ve parti bünyesine aykırıydı. Vitrin değişikliğine karşı çıkan Albayrak, “Tabanın bütün beklentisi İslamdır. Bunların bu görüntüsü İslam değil ki! Bu bünye buna tahammül edemez” diye konuştu.O bünye, Pınarbaşı'nı kabul etti.Sadık Albayrak, fena halde yanılmıştı.Yanıldığını bir kaç hafta sonra Pınarbaşı'nın Milli Gazete'ye köşe yazarı yapılması ile bizzat görecekti.

ADNAN OKTAR DETAYI

Erdoğan, sol partilerin üç aday birden göstermesinden yararlanarak, 27 Mart 1994'te kıl payı farkla İstanbul'a belediye başkanı seçildi.Pınarbaşı ise örtünmeye karar verdi.Dekolteli hallerini yayınlayan gazetelere örtülü fotoğraflarını yolladı.Erbakan'ın kızının düğününe davet edildi.Her ne kadar RP'nin vitrininde görünse de aslında Adnan Oktar'ın müridiydi.1999'da gruba yönelik operasyonda gözaltına alındı.Bir sanık şunları anlattı:“Erbakan, kongrede ılımlı görüntü vermek amacıyla bizden mankenlik yapan bacıları istedi. Pınarbaşı gönderildi.”

BUGÜN DE YARGILANIYOR

Pınarbaşı, o günden sonra Adnan Oktar'dan hiç ayrılmadı. İki yıl önceki operasyonda yeniden gözaltına alındı. Bugün İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen Oktar Davası'nda örgüt üyeliğinden tutuksuz olarak yargılanıyor.Twitter hesabından anlaşılıyor ki, mehdisine bağlılığını koruyor.

sözcü ismail saymaz akp erdoğan vitrin mankeni gülay pınarbaşı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları