Alman aşısını bulan Türk profesörden kritik uyarı geldi: Türk profesörden eyvah dedirten açıklama!

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs pandemisine, küresel çapta uygulamaya konulan aşılanma süreci bir umut ışığı olduğu ifade edilmişti. Bu süreçle birlikte normale dönüş prosedürleri ve tarihi üzerine de yoğun bir tartışma başlaması dikkat çekti. Pfizer'in, koronavirüs aşısını birlikte geliştirdiği BioNTech'in Ceo'su Uğur Şahin, "Normalin yeni bir tanımına ihtiyacımız var" diyerek yeni salgınlarla ilgili uyarılarda bulunmasın dikkat çekti.

Alman aşısını bulan Türk profesörden kritik uyarı geldi: Türk profesörden eyvah dedirten açıklama!
Alman aşısını bulan Türk profesörden kritik uyarı geldi: Türk profesörden eyvah dedirten açıklama! iyihaberim

Dünya koronavirüsün daha yeni ve bulaşıcı mutasyonlarıyla boğuşurken BioNTech CEO'su Uğur Şahin, korona virüsün en azından on yıl boyunca insanların gündeminden çıkmayacağını söylemesi korkuttu.

Prof. Şahin, bu hafta düzenlediği sanal bir basın toplantısında, hayatın ne zaman normale dönebileceği sorulduğunda "Normalin yeni bir tanımına ihtiyacımız var. Koronavirüs önümüzdeki 10 yıl boyunca bizimle kalacak" şeklindeki ifadeleri kullandı.

ABD ilaç devi Pfizer ile birlikte geliştirilen BioNTech'in yüzde 95 koruma sağlayan aşısı, İngiltere ve ABD dahil 30’dan fazla ülkede kullanılmak üzere onaylandı.

MUTASYON AŞILARI ETKİLEMEYECEK

Bununla birlikte Şahin, en son ABD’ye sıçrayan B117 mutasyonuna Pfizer/BioNTech ve diğer aşıların etkili olacağını düşündüğünü belirtmiş, eğer bir düzenleme gerekirse altı haftalık bir süre içinde mRNA teknolojisi kullanılan aşıda gerekli değişiklikleri yapabileceklerini açıklamıştı.

İngiltere’de Kasım ayında ortaya çıkan B117 varyantı şimdiye kadar ABD, Hindistan, İspanya, Kanada, İsveç, Fransa, Lübnan, Ürdün, Almanya, Danimarka, Hollanda, İsviçre, Avustralya, Belçika, Japonya, İrlanda, Singapur ve İskoçya'da tespit edildi.

alman aşısı türk profesör Uğur Şahin uyarı pandem korona koronavirüs aşı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları