İbrahim Karagül'e bir kötü haber de Ekrem İmamoğlu'ndan geldi

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'dan da iktidara yakın Yeni Şafak gazetesi ve geçtiğimiz gün genel yayın yönetmenliğinden istifa eden İbrahim Karagül’e kötü haber gelmesi dikkat çekti.

İbrahim Karagül'e bir kötü haber de Ekrem İmamoğlu'ndan geldi
İbrahim Karagül'e bir kötü haber de Ekrem İmamoğlu'ndan geldi iyihaberim

İBB Başkanı İmamoğlu, Yeni Şafak gazetesinin hakkında yaptığı “FETÖ projesi” ifadelerinin yer aldığı haberler üzerine avukatı Sercan Polat aracılığıyla dava açtığı ifade edilmişti.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, hükümete yakın Yeni Şafak ile gazetenin genel yayın yönetmeni İbrahim Karagül’e açtığı tazminat davasını kazandığı bildirildi.

ODA TV'nin haberine göre Bakırköy 4. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görülen duruşma sonucunda, mahkeme İmamoğlu’nu haklı buldu ve Yeni Şafak ile İbrahim Karagül’ü tazminata mahkum etti. Mahkeme, davalılardan 5 bin TL ve İbrahim Karagül’ün 2 bin 500 TL manevi tazminat ödemesini hükmetti.

 

 

İSTİFA KARARI ALMIŞTI

2018 yılında TV Net, Gerçek Hayat ve Derin Ekonomi dergilerinin Genel Yayın Yönetmenliği görevlerinden alınan İbrahim Karagül, Yeni Şafak Gazetesi Genel Yayın Yönetmenliği görevini de 31 Aralık tarihi itibariyle bırakacağını duyurmuş. 

Karagül konuya ilişkin olarak sosyal medya hesabından "Sekiz yıl önce güzel başladık, güzel bitirdik. Yeni Şafak’a ve Albayrak Medya Grubu’na minnet ve şükranlarımı sunuyorum. 2021’in güzel başlangıçlara açılması dileğiyle" açıklamasını yapmıştı.

 

İbrahim Karagül imamoğlu ekrem imamoğlu yeni şafak tazminat kazanma dava
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları