Ali Babacan partisinin 1. Olağan Kongresi'nde konuştu: "Hiç utanmadan yaptılar bunu"

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkanı Ali Babacan partisinin 1. Olağan Kongresi'nde konuşmasında AKP iktidarını eleştirdi.

Ali Babacan partisinin 1. Olağan Kongresi'nde konuştu:
Ali Babacan partisinin 1. Olağan Kongresi'nde konuştu: iyihaberim

9 Mart'ta kurulan DEVA Partisi'nde büyük kongre gerçekleşiyor.

Ali Babacan'ın liderliğindeki DEVA Partisi, 1. Olağan Kongresi'ni bugün Atatürk Spor Salonu’nda yapılıyor.

Salgın koşulları nedeniyle hafta içinde yapılan kongreye sadece parti yöneticileri ve delegeler katılım gerçekleşiyor.

Ali Babacan'ın açıklamaları şu şekilde:

Türkiye’nin DEVA’sı hazır” sloganıyla ve salgın koşulları nedeniyle hafta içinde yapılan kongreye sadece parti yöneticileri ve delegeler katılım sağlıyor. Kongre öncesi tüm delegelerin koltuklarına Türk bayrağı ve parti bayrakları yerleştirildi.

Kongre salonunda partinin il teşkilatları tarafından asılan “Gençliğin DEVA’sı” “Susmayan, konuşan Türkiye için” dövizi dışında parti programı ve politikasına ilişkin hiçbir afiş veya döviz yer almadı.

Genel Başkan Ali Babacan'ın tek aday olması beklenen 1. Olağan Büyük Kongre'de partinin 600 delegesi, 50 üyeli Genel Merkez Yönetim Kurulu (GMYK) ve Genel Merkez Disiplin Kurulu üyelerini belirleyecek.

Kürsüye alkışlarla gelen Babacan'ın konuşmasının başında gözlerinin dolması ve sesinin titremesi dikkat çekti. Türkiye'nin 2000'li yılların başında karanlık bir dönemden geçtiğini belirten Babacan, kız kardeşinin yaşadıklarını anlatırken gözleri doldu.

"HİÇ UTANMADAN YAPTILAR BUNU"

"Ben kendi ailemde o günlerin ızdırabını yaşadım. Benim kız kardeşim 28 Şubat'ın ağır ikliminde ODTÜ'de okuyordu. Okuldan 3 defa uzaklaştırma cezası aldı. 3 defa. Başındaki örtü yüzünden. Üstelik düzenledikleri tutanağa 'ders araç ve gereçlere zarar vermek' yazıldı. Hiç utanmadan yaptılar bunu." ifadelerini kullanan Babacan'ın sesinin titrediği görüldü.

deva deva partisi ali babacan 1.olağan kongre akp eleştirme utanmadan bunu yaptılar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları