Yılbaşı tatili kaç gün olacak

Koronavirüsün damga vurduğu 2020 yılının sonuna yaklaşırken Yılbaşı tatili kaç gün olacak? Sorusu internet kullanıcıları tarafından arama motorlarında çokça aratıldı. Peki Yılbaşı tatili kaç gün olacak? Detaylar haberimizde...

Yılbaşı tatili kaç gün olacak
Yılbaşı tatili kaç gün olacak iyihaberim

Koronavirüsü pandemisinin damga vurduğu 2020 yılının bitmesine artık sayılı günler kaldığını biliyoruz.

31 Aralık bu sene Perşembe gününe denk gelecek. Peki, 31 Aralık Perşembe günü tatil olacak mı?

Öğrenciler, çalışanlar ve memurlar… Milyonlarca insan yılbaşında kaç gün tatil olacağını merak ediyor. Yılın son günü olan 31 Aralık Perşembe günü resmi tatil olmayacak. 1 Ocak 2021 ise tüm yurt genelinde resmi tatil olacak.

YILBAŞINDA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI

Bu sene corona virüsü sebebiyle yılbaşı evlerde geçecek. İçişleri Bakanlığı, yılbaşın dört gün sürecek sokağa çıkma yasağı olacağını duyurmuştu. Genelgeye göre; yılbaşı sokağa çıkma yasağı 31 Aralık Perşembe günü saat 21.00'de başlayacak ve 4 Ocak 2021 Pazartesi günü saat 05.00'de sona erecek.

İçişleri Bakanlığı 81 ilin valiliğine yılbaşında uygulanacak sokağa çıkma kısıtlamalarıyla ilgili ek genelge gönderdi. Başta kolluk kuvvetleri olmak üzere ilgili tüm kurum ve kuruluşlar ‘tam mesai’ çalışacak. Genelgede “Salgınla mücadeleyi akamete uğratmamak adına kalabalıkların kontrolsüz şekilde bir araya gelmesine neden olacak yılbaşı partilerinin yapılmaması tercih değil zorunluluktur” ifadeleri kullanıldı.

yılbaşı tatili kaç gün olacak Yılbaşı tatili kaç gün olacak 2021 2021 yılbaşı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları