Yılmaz Özdil'den Fahrettin Koca'ya yaylım ateşi: Fahrettin'den masallar!

Sözcü Gazetesi Yılmaz Özdil, "Fahrettin’den masallar" başlıklı yazısında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya çok sert çıktı.

Yılmaz Özdil'den Fahrettin Koca'ya yaylım ateşi: Fahrettin'den masallar!
Yılmaz Özdil'den Fahrettin Koca'ya yaylım ateşi: Fahrettin'den masallar! iyihaberim

Avrupa'da aşılamanın bugün başladığını dile getiren Sözcü gazetesi yazarı Yılmaz Özdil, "On aydır kendimizi yırtıyoruz. Bu iş çok ciddi hazırlık istiyor. Vizyon istiyor" diyerek Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya sert çıkış yaptı.

"Bizi kıskanan Almanya'nın hükümeti mesela… Sırf aşılama organizasyonu için 2 milyar 700 milyon euro ayırdı. 442 aşılama merkezi hazırlandı" belirtten Yılmaz Özdil, "Berlin'de Tegel havalimanı, Düsseldorf'ta 55 bin kişilik Merkur Spiel Arena stadyumu, Franfurt'ta 13 bin kişilik konser salonu Festhalle, basketbol salonları, veledromlar, buz pateni pistleri, aşılama merkezine dönüştürülen yerlerden bazıları. (...) Aşının parti parti üretimi/şişelenmesi bir hafta, kalite kontrolü bir hafta, aşı merkezlerine ulaşması bir hafta, toplam üç hafta sürüyor, bu zincirin hiç aksamadan milyarlarca doz tekrar tekrar tekrarlanması için son derece hassas planlama gerekiyor. Aşılar, gizli depolarda tutuluyor. Ordu koruyor" ifadelerini kullandı.

Yılmaz Özdil'in Sözcü'de yer alan yazısının ilgili bölümü şu şekilde:

 (On aydır ekranlarda laga luga yapanlar iyi okusun.)

■ En önce, birinci grupta, 80 yaş üstündeki vatandaşları, bakımevlerinde kalanları, organ nakli yaptırmış olanları, organ nakli için sıra bekleyenleri ve sağlık çalışanlarını aşılayacaklar, Nisan ayına kadar sürecek, toplam 5 milyon 400 bin kişi aşılanacak.

■ Nisan'la Temmuz arasındaki ikinci grupta, 75-80 yaş arasındaki vatandaşları, demans hastalarını, zihinsel engellileri, zihinsel engellilerin bakıcılarını ve bağışıklık sistemiyle alakalı hastalığı olanları aşılayacaklar, bu grup 6 milyon 700 bin kişiyi kapsayacak.

■ Temmuz'la Ağustos arasındaki üçüncü grupta, 70-75 yaş arasındaki vatandaşları, hamileleri, kronik hastalığı olanları, evsizleri, evsizlerden sorumlu olan kamu personelini ve sığınmacıları aşılayacaklar, bu grupta toplam 5.5 milyon kişi aşılanacak.

■ Ağustos'la Eylül arasındaki dördüncü grupta, 65-70 yaş arasındaki vatandaşları, öğretmenleri, gıda fabrikalarında çalışanları aşılayacaklar.

■ Ekim ayındaki beşinci grupta, 60-65 yaş arasındaki vatandaşları aşılayacaklar.

■ Kasım ve Aralık aylarındaki son grupta ise, geriye kalan, yukardaki gruplara göre kendilerini korumaları ve aşılama merkezlerine getirilmeleri nispeten kolay olan 40 milyon civarındaki vatandaşlar aşılanacak.

■ Nüfusun tamamının aşılanması toplam bir yıl sürmüş olacak.

E hal böyleyken…

Bizim Fahrettin'den masallar dün çıkıp ne dedi?

Günde 2 milyon kişiyi aşılayacağız!

Almanya anca bir yılda bitirecek.

Bizde henüz aşı maşı yok ama, bizimki bir ayda komple tamam.

Akp'nin binlerce fabrikalık toplu açılış törenlerini biliyorduk.

Bu defa “toplu aşılış töreni” yapacaklar herhalde!

sözcü yılmaz özdil fahrettin koca fahrettinten masallar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları