Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'ndan AKP iktidarına sert 'kapatma' çıkışı!

TV5’de yayınlanan “Ayşe’nin Penceresi” programına konuk olan Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Olay TV'nin kapatılmasına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'ndan AKP iktidarına sert 'kapatma' çıkışı!
Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'ndan AKP iktidarına sert 'kapatma' çıkışı! iyihaberim

Davutoğlu, bu hükümete ileride bir sıfat bulmak gerektiğinde “kapatma hükümeti” denilecek dedi.

TV5’de yayınlanan “Ayşe’nin Penceresi” programında, Ayşe Baykal’ın sorularını yanıtlayan Davutoğlu, bu hükümete ileride bir sıfat bulmak gerektiğinde “kapatma hükümeti” deneceğini ifade ederek, “TV kapatma, parti kapatma, üniversite kapatma, Türkiye’yi içine kapatma… Böyle bir süreçten geçiyoruz” dedi.Davutoğlu, basın kuruluşlarının baskıyla kapatılmasının yanı sıra, “ ‘Yayın yapabilirsiniz ama şu, şu, şu isimleri çıkarmak şartıyla’ diyorsanız, bu, kapatma kadar ağır bir suçtur ve basın özgürlüğünün açık bir şekilde ihlâlidir” açıklamasında bulundu.Davutoğlu, bir-iki kanal hariç, Türkiye’nin ana mecrası denilen kanallarının kendilerini ekrana çıkarmaya cesaret edemediklerini belirterek, şöyle devam etti:

“Çünkü onlara da isimler gidiyor. 'Ha, Davutoğlu mu? Hakaret edebilirsiniz, iftira atabilirsiniz, her türlü suçlamada bulunabilirsiniz; ama isminden olumlu şekilde bahsetmeyeceksiniz. Hele hele ekrana çıkarmayacaksınız' deniyor. Ama Türkiye’de marjinal siyasetçilerin tümü, geçmişte devlete, millete hiçbir hizmeti olmamış, dış istihbaratların kullandığı adamlar, her gün televizyonlarda. Bunların çoğunun irtibatları belli. Türkiye dışındaki yerlere bağlılıkları belli. Onlar, rahatlıkla çıkabiliyor."

olay tv kapatılma kapanma tv 5 ayşenin penceresi davutoğlu gelecek partisi akp eleştiri sert eleştiri sert çıkış
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları