İYİ Partili Usta konuştu komisyonda soğuk rüzgarlar esti

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasının faaliyetlerine ilişkin devam eden TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda konuşan İYİ Parti Samsun Milletvekili Erhan Usta, Merkez Bankasındaki yaklaşık 125 milyar dolarlık rezervin kimlere nasıl satıldığını sordu.

İYİ Partili Usta konuştu komisyonda soğuk rüzgarlar esti
İYİ Partili Usta konuştu komisyonda soğuk rüzgarlar esti iyihaberim
Haberin videosu için tıklayın!

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasının faaliyet ve para politikalarına ilişkin bilgilendirme yapıldı.

İYİ Parti Samsun Milletvekili Erhan Usta, Merkez Bankası’nın bağımsız hareket edemediğini, karar alıcıların Merkez Bankası’na gereken önemi veremediğini ileri sürdü.

"125 MİLYAR DOLAR KİME NASIL SATILDI?"

Ekonomi yönetimi ve politikalarında şeffaflığın önemine işaret eden Usta, "Şeffaflığın gerçek anlamda sağlanması için Merkez Bankasında geçmişte yapılan bir kısım uygulamaların açıklığa kavuşması gerekiyor. Merkez Bankasındaki yaklaşık 125 milyar dolarlık rezervin satıldığı biliniyor. Bu rezerv nasıl satıldı. Piyasanın satış sürecini bilmesi gerekir. Bu Türkiye ve Merkez Bankası açısından çok önemli." diye konuştu.

Usta, Merkez Bankası’nın Hazine ve Maliye Bakanlığıyla koordinasyonu sağlayarak çalışması gerektiğini söyledi. Usta Hazine Bakanı’na Hazine borçlanmasında büyük hataların yapıldığına dikkat çekerek, IMF’den borç alınıp alınmayacağını sordu.

 

iyi parti erhan usta soğuk rüzgar tbmm Plan ve Bütçe Komisyonu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları