AKP'li yandaş müteahhitler dünya şampiyonu oldu

Dünya Bankası 137 ülkede 6 bin 400 ihalenin incelendiği altyapı ihaleleri raporunu güncelledi. Limak, listede dünyada kamudan en fazla ihale alan şirket olurken Cengiz İnşaat ve Kolin İnşaat da ilk 5’te yer aldı. Böylece ilk 5’te bulunan 3 şirket Türkiye’den olmuş oldu.

AKP'li yandaş müteahhitler dünya şampiyonu oldu
AKP'li yandaş müteahhitler dünya şampiyonu oldu iyihaberim

Dünya Bankası 137 ülkede 6 bin 400 ihalenin incelendiği altyapı ihaleleri raporunu güncelledi. Her yıl güncellenen listede yine Türk şirketleri ilk sırada yer aldı.

Güncellenmiş yeni listede, Limak 1. olurken, ikinciliği büyük kriz yaşayan Brezilya’dan Odebrecht Sa şirketi aldı. Limak 49 milyar dolar ile birinci olurken, Brezilyalı şirket 43 milyar dolarla ikinci oldu.

ÜÇÜNCÜ VE DÖRDÜNCÜ SIRADA DA CENGİZ VE KOLİN VAR

Dünya Bankası’nın listesindeki 3.ve 4. şirketlerde Türkiye’den. Cengiz İnşaat 42.1 milyar dolar ile 3. Kolin ise 40.4milyar ile 4. sırada yer aldı

ASKERİ ARAZİNİN LİMAK HOLDİNG’E BEDELSİZ DEVRİ MECLİS GÜNDEMİNDE

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, Kırklareli Pınarhisar İlçesi’ndeki askeri arazinin Limak Holding’e bedelsiz olarak verilmesini Meclis gündemine taşıdı.

CHP’li Milletvekili Başarır Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un yazılı olarak yanıtlaması istemi ile vermiş olduğu önergesinde Milli Savunma Bakanlığı’na tahsis edilmiş, önceden askeri atış ve tatbikat alanı olarak kullanılan askeri arazinin Milli Emlak tarafından bedelsiz olarak, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir’in sahibi olduğu Limak Holding’e verildiğinin basına yer aldığını belirterek, “Milli Savunma Bakanlığı’na tahsis edilmiş olan askeri arazinin, bedelsiz olarak Limak Holding’e verilmesinin gerekçeleri nelerdir? Ne ya da nelerin karşılığında askeri arazi Limak Holding’e bedelsiz olarak verilmiştir?” diye sordu

Independent Türkçe, Patronlar Dünyası

 

akp yandaş müteahhitler 5 li çete mehmet cengiz cengiz inşaat
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları