Yandaş Fikri böyle pişman oldu!

Uzun yıllar ekranlarda görünmeyen yandaş Fikri Akyüz, KRT Haber Müdürü Çağlar Cilara ile YouTube üzerinden yaptıkları programda, “Arzu ettiğim bu değildi. Yanıldım. Keşke başkanlık sistemine ‘evet’ dememiş olsaydım. Pişmanım” ifadelerini kullandı.

Yandaş Fikri böyle pişman oldu!
Yandaş Fikri böyle pişman oldu! yiğit medya

Bir dönem hükümete yakınlığıyla bilinen Takvim gazetesi eski yazarı Fikri Akyüz, Çağlar Cilara'nın hazırladığı YouTube yayınında, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne giden yolu açan 2017 Anayasa Referandumu'nda “evet” oyu verdiğini, gençliğinde de şimdi de başkanlık sistemi yanlısı olduğunu ifade etmesi tepkilere neden oldu.

"PİŞMANIM KEŞKE..."

Sözlerine “ama” ile devam eden Akyüz, “Arzu ettiğim bu değildi. Yanıldım. Keşke başkanlık sistemine ‘evet’ dememiş olsaydım. Pişmanım” ifadelerini kullandı.

Başkanlık sisteminin ABD’deki başkanlık sistemi gibi olmasını arzu etmediğini söyleyen Akyüz, pişman olmasının gerekçesini ise yetkilerin Cumhurbaşkanında toplanması olduğunu belirtti. Akyüz, Çağlar Cilara’nın “Hiç yönetmeliği okumadınız mı, taslak metin ortadaydı” sorusuna ise “Bu sürecin bu denli kötü yürütüleceği kanaatinde değildim” yanıtında bulundu.

fikri akyüz çağlar cilara pişman oldum
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gol kralından kral hareket.
Gol kralından kral hareket.
Vakalar ve can kayıpları ciddi oranda düştü!
Vakalar ve can kayıpları ciddi oranda düştü!