İki ihale iptal edildi

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, belediye şirketlerinden KİPTAŞ ve Ağaç A.Ş adına yapılmış olan toplam iki ihaleyi iptal etti.

İki ihale iptal edildi
İki ihale iptal edildi Halil KALAFAT

İstanbul Büyükşehir Belediye'deki mali tabloları incelemek ve denetim altına almak adına Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından kuruma ait günlük rutin işlerini aksatmayacak ihale, doğrudan temin, personel alımı, araç kiralama, alım-satım, gayrimenkul kiralama işleri durdurulmuştu.

İKİNCİ BİR TALİMATA KADAR İHALELER İPTAL EDİLDİ

İhalelerin durdurulmasına ilişkin İBB Yazı İşleri ve Kararlar Daire Başkanlığı, Yazı İşleri Müdürlüğünce 1 Temmuz 2019 tarihinde bir tebliğ yayımlandığı ortaya çıktı. Tebliğ ile İBB, bağlı kuruluşlar ve iştirakleri tarafından yapılacak olan ihalelerin ikinci bir verilecek talimata kadar durdurulması kararı alındı. Bu karar doğrultusunda da bugüne dek toplam 2 adet ihale iptal edilmiş durumda.

İptal edilmiş ihalelerden biri İBB şirketi KİPTAŞ'ın Gaziosmanpaşa Küçükköy'de 6 dönümlük arazide yapılan Yunus Emre Camii'nin yarım kalan işlerinin tamamlanması için açtığı ihale oldu. 10 Temmuz'da düzenlenecek olan ihale, 4 Temmuz tarihinde iptal edildi. Diğer ihale de yine İBB şirketi Ağaç A.Ş'ye ait. İstanbul Ağaç A.Ş'nin toplam 3 adet jenaratör almak için 4 temmuz günü düzenleyeceği ihale, 3 Temmuz günü 1 Temmuz 2019 tarihli tebliğ doğrultusunda iptal edildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gol kralından kral hareket.
Gol kralından kral hareket.
Vakalar ve can kayıpları ciddi oranda düştü!
Vakalar ve can kayıpları ciddi oranda düştü!