Polis tayinleri açıklanmıyor

Her sene Mayıs ayında belli olan yada en geç de Haziran ayı başında belirlenen polis tayinlerinin henüz açıklanmaması, lise tercihi yapacak polis çocuklarını adeta kara kara düşündürüyor. Tercihler başlamasına rağmen tayin beklemekte olan polislerin çocukları işlem yapamıyor.

Polis tayinleri açıklanmıyor
Polis tayinleri açıklanmıyor Halil KALAFAT

Polis tayinleri için bekleyiş hala devam ediyor. EGM tarafından bulundukları şehirlerde görev süresini dolduran polislerin 1. ve 2. bölge arasındaki tayinler için hazırlık yazısının gönderilmesinin ardından polis memurları tercihlerini yaptı. Ancak aradan geçen uzun süreye rağmen hâlâ açıklamalar yapılmadı.

Bir süredir merakla beklenen polis tayinlerinin açıklanmaması, çocukları lise tercihi yapacak olan polis memurlarını çok büyük sıkıntıya soktu. Bulundukları şehirde mi kalacaklar yoksa farklı bir şehre mi gidecekleri belli olmayan polisler, çocukları için lise tercihleri başlamasına rağmen işlem yapamıyor.

13 Temmuz tarihine kadar devam eden lise yerleştirme tercihlerini bir an önce yapmak isteyen polislerin bekleyişinin ne zaman son bulacağı ise bilinmiyor. Tayinlerin açıklanmaması yüzünden düğün tarihi belirleyip evlenemeyen bekar memurlar da var, ev tutamayan yeni evli memurlar da bulunuyor.

Her yıl Haziran ayı içerisinde açıklanan şark tayinleri geçtiğimiz yıl gecikmeli olarak 24 Haziran'da bir önceki yıl ise 6 Haziran'da açıklanmıştı.

polis tayinleri polis tayinleri 2019 2019 polis tayinleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları