Kadınlara özel üniversite kuruluyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Japonya'da bulunan toplam 800 üniversitenin 80'i kadın üniversitesi. Sadece kızların oluşturduğu üniversite.Türkiye de benzer adımlar atılmalı" dedi.

Kadınlara özel üniversite kuruluyor
Kadınlara özel üniversite kuruluyor Halil KALAFAT

Cumhurbaşkanı Erdoğan Japonya ziyareti yaptıktan sonra uluslararası öğrencilerin mezuniyet töreninde konuştu.“Japonya’da 800 üniversiteden 80’i kadınlardan oluian üniversitesi. Kreşle başlayıp ilk, orta, lise, ardından üniversite olmak neticesiyle farklı bir yapıyı Japonya’da oluşturmuşlar. Bunlarla beraber bu alanda atılan adımın bizler için önem arz ettiğini buradan YÖK Başkanına hatırlatıyorum, çalışmalarını buna göre yap. Türkiye de benzer adımlar biran önce atılmalı.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “(Türkiye’deki uluslararası öğrenciler) Biz, sizleri Türkiye'ye döndüğünüz vakit Türkiye’nin yetişmiş misyon şefleri olarak görüyoruz.” ifadelerini kullandı.

“Türkiye Maarif Vakfımız aracılığıyla yurt dışında faaliyetlere başlayan 2 üniversite, 269 okul ve 35 de yurt bulunuyor.” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerine şöyle devam etti:

“Pek çok sivil toplum kuruluşumuz  da yurt içinde ve yurt dışında benzer atılımları olduğunu biliyoruz. Şimdi altyapıyı daha da güçlendirme ve kaliteyi yükseltme zamanı geldi Vicdanın, ahlakın, merhametin, adaletin hakim olduğu bir küresel düzeni inşa edene kadar hep birlikte durmadan, dinlenmeden çalışmalıyız. Bugün ‘Dünya 5’ten büyüktür’ gerçeğini cesaretle dillendirebilen bir Türkiye varsa, katettiğimiz mesafenin verdiği özgüven sayesindedir.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gol kralından kral hareket.
Gol kralından kral hareket.
Vakalar ve can kayıpları ciddi oranda düştü!
Vakalar ve can kayıpları ciddi oranda düştü!