Yeni partiye katılan isimler netleşmeye başladı

Ali Babacan'ın yeni partisine gelecek isimler belli olmaya başlıyor. Kurulacak partiye eski AKP'li bakan Nihat Ergün'ün de katılacağı iddia edildi.

Yeni partiye katılan isimler netleşmeye başladı
Yeni partiye katılan isimler netleşmeye başladı Halil KALAFAT

Ali Babacan'ın kuracağı yeni partiye Ertuğrul Günay, Beşir Atalay ve Sadullah Ergin'den sonra, eski bakan Nihat Ergün'ün de katılacağı iddia ediliyor.

23 Haziran'da Yenilenen İstanbul seçiminin sonrasında siyasetin gündeminde AKP içerisinde yeni parti hazırlıkları önemli bir şekilde hızlanmaya başladı. Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ile Eski Bakan Ali Babacan ayrı ayrı parti kurma çalışmaları yaparken, AKP'de yıllardır ekonomi yönetimi görevi üstlenen Ali Babacan'ın, yeni parti hazırlıklarında son etapta olduğu bilgisi geldi.

10 gün içerisinde yeni partinin kuruluşunu duyurmaya hazırlandığı belirtilen Ali Babacan'ın yanında yer alacak isimler de netleşmeye başladı.

ESKİ BAKANLARDAN NİHAT ERGÜN DE YENİ PARTİDE

Ertuğrul Günay, Beşir Atalay ve Sadullah Ergin ekibin bilinen isimleriydi. Bugün ise eski bakan Nihat Ergün'ün de Ali Babacan'ın partisine katılacağı öğrenildi. Nihat Ergün, 17 Aralık süreci sonrasında yönettiği Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı görevinden alınmıştı.

NİHAT ERGÜN KİMDİR?

Nihat Ergün, 14 Eylül 1962'de İzmit Çınarlı'da doğdu. Babasının adı İbrahim, annesinin adı Şahizer'dir. 

Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'ni bitirdi. Derince Belediye Başkanlığına seçilerek bu görevi yürüttü.  22. Dönem Kocaeli Milletvekili. 60. Hükümet'te Sanayi ve Ticaret Bakanlığı görevine atandı. 25 Aralık 2013 tarihi itibarıyla Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı görevini Fikri Işık'a devretmiştir. 

İngilizce bilen Ergün, evli ve 4 çocuk babasıdır. 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gol kralından kral hareket.
Gol kralından kral hareket.
Vakalar ve can kayıpları ciddi oranda düştü!
Vakalar ve can kayıpları ciddi oranda düştü!