Fabrikada patlama

Tekirdağ'ın Ergene İlçesi'nde bulunan tekstil fabrikasına ait kimyasal deposunda patlama meydana geldi.

Fabrikada patlama
Fabrikada patlama Halil KALAFAT

Ergene ilçesine bağlı Marmaracık Mahallesi’nde özel bir şirkete ait tekstil firmasının kimyasal deposunda saat 23.00 sıralarında kimyasalların bulunduğu plastik tankerde bilinmeyen bir sebeple patlama meydana geldi. Patlama ile birlikte kimyasal maddeler karayolu ve çevreye akarken, tüm mahalleyi ağır pis bir koku sardı.

 

Plastik tankerin patlamasıyla çevreye ağır kokular yayılmaya başladı.Yayılan ağır kokutan etkilenen çok sayıda vatandaşlar hastaneye götürülürken, Kaymakamlık  tarafından verilen talimat neticesinde belediye zabıta ekiplerince mahallede ikamet edenlerin bölgeden uzaklaşmaları için uyarılar yapıldı.Özel kıyafetlerle olay yerine intikal eden sağlık ve belediye ekipleri, ayrıca çevrede yaşayan halka kokudan etkilenenmemeleri için koruyucu maske dağıttı.

Genizleri yakan ağır koku sebebiyle deponun çevresinde oturan mahalle halkı evlerini terk edip, dışarıya çıkarak, ne olduğunu anlamaya çalıştı. İhbar sonrası mahalleye sağlık, itfaiye ve zabıta ekipleri sevk edildi.

 

'EVLERİNİZİ TERK EDİN' ÇAĞRISI

Ergene Kaymakamı Fatih Kızıltoprak ve Belediye Başkanı Rasim Yüksel olay yerine gelerek, incelemelerde bulundu. Zabıta ekipleri, çevrede oturan vatandaşları evlerini terk etmeleri konusunda uyarılarda bulundu. Evlerini terk eden vatandaşlar hızlı şekilde Marmaracık mahallesinden uzaklaştı. 

 

ERGENE KAYMAKAMI: FORMİKASİT SIZINTISI YAŞANDI


Ergene Kaymakamı Fatih Kızıltoprak, sızıntının tamamen kontrol altına alındığını bildirdi. Bölgede bir sızıntı yaşandığını belirten Kaymakam Kızıltoprak, "Ergeneli vatandaşlarımızın tedirgin olduğu ifade edildi. Bende yaklaşık 1 saati geçik süredir sızıntının yaşandığı bu bölgedeyim. Burada hizmet veren kimyasal tesisimizin depolama kısmında şu anki verilere göre formikasit sızıntısı olduğu ifade ediliyor.

Bu özellikle vatandaşlarımızın gözlerinin yaşarmasına, koku almasında da zorluk çekmesine sebebiyet verdi. Bu nedenle çevreyi boşatarak vatandaşlarımızın sağlığını güven altına aldık. Şu anda da bu formikasitle ilgili de seyreltim yapmak üzere AFAD, itfaiye, sağlık ekiplerini yönlendirdik.

Şu anda itibariyle olayı tamamen kontrol altına aldık. Hiçbir vatandaşımız zarar görmeden faaliyetlerimize devam ediyoruz. Şu anki yapacağımız iş sabır göstererek bu kokunun giderilmesin sağlamak" dedi.

Fabrikada patlama tek Fabrikada patlama Tekirdağ'da Fabrikada patlama
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları