İYİ Partili Lütfü Türkkan’dan dikkat çeken lise çıkışı

İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Tükkan, çalışanlarına 1 yıldır maaş ödenen ama öğrenci almayan Kocaeli’deki Gebze Çoban Mustafa Paşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini Meclis gündemine taşıdı.

İYİ Partili Lütfü Türkkan’dan dikkat çeken lise çıkışı
İYİ Partili Lütfü Türkkan’dan dikkat çeken lise çıkışı İyi Haberim

Geçtiğimiz Ağustos ayında Valilikçe onaylanan, müdürü ve çalışanları atanan bir lisenin halen öğrenci alımı yapmadığı ve buna karşın çalışanların maaşlarının ödendiğine Meclis’in gündemine taşıyarak dikkat çekti.

Okula müdür olarak atanan Özlem Yıldırım’ın maaş aldığı halde yaklaşık 1 yıldır görev yapmadığına önergesine dikkat çeken Türkkan, Bakan Selçuk’a Yıldırım’ın siyasi bir kurum ya da kişiyle yakınlığı olup olmadığını sordu. Yıldırım’ın kurucu müdürü olduğu Kocaeli Gebze Çoban Mustafa Paşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde kaç kişinin çalıştığını ve görevlerini soran Türkkan, Milli Eğitim Bakanı’ndan bu liseye henüz öğrenci alımı yapılmadığı halde öğrencisiz okulda çalışanlara neden ücret ödendiği sorusuna da yanıt istedi.

Lütfü Türkkan TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesinde şu sorulara cevap istedi:

1 Kocaeli Gebze Çoban Mustafa Paşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin isim onayı 2018 Haziran ayında çıktığı halde tescili Temmuz atamalarında münhal gösterip müdür atanması gerektiği için mi Ağustos ayına bırakılmış ve boş tutulmuştur?

2 Kocaeli Gebze Çoban Mustafa Paşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi eğitim öğretim için hazır ve idari kadrosu mevcut olduğu halde bu okula neden hala öğrenci alımı yapılmamıştır?

3 Kocaeli’deki diğer okullarda öğrenci sayısında yoğunluk yaşandığı halde hazır olan bu okula neden öğrenci alınmamaktadır?

4 Kadrosu Kocaeli Yücel Boru Fen Lisesi’nde olan Özlem Yıldırım’ın bu okula kurucu müdür olarak atanmasının gerekçeleri nelerdir?

5 Özlem Yıldırım maaş aldığı halde neden görev yapmamaktadır? Yıldırım’ın ayrıcalığı nedir? Bu kişinin siyasi olarak herhangi bir kuruma ya da kişiye yakınlığı var mıdır?

6 Özlem Yıldırım’ın kadrosunun bulunduğu Kocaeli Yücel Boru Fen Lisesi’ndeki görevi nedir? Yıldırım bu okulda derslere girmekte midir?

7 Kocaeli Gebze Çoban Mustafa Paşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne henüz öğrenci alımı yapılmadığı halde bu okulda çalışanlara neden ücret ödenmektedir? Bu okulda kaç kişi çalışmaktadır ve görevleri nelerdir?

8 Kocaeli Gebze Çoban Mustafa Paşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne ne zaman öğrenci alımı yapılacak ve hangi eğitim-öğretim döneminden itibaren hizmet vermeye başlayacaktır?

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları