Meral Akşener İyi Parti Konya Adayını Açıkladı!

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, TBMM'de Grup toplantısında Konya Büyükşehir Adayı Oğuz Şimşek'i açıkladı.

Meral Akşener İyi Parti Konya Adayını Açıkladı!
Meral Akşener İyi Parti Konya Adayını Açıkladı! iyihaberim

Akşener'in TBMM'de gerçekleşen grup toplantısında açıklanan belediye başkan adaylarının Bozkurt yapması dikkat çekti. Bu da Mhp adaylarının Erdoğan izniyle Bozkurt yapmasına tepki olarak yorumlandı.

İyi Parti Konya büyükşehir belediye başkanı Mimar Oğuz Şimşek olarak Meral Akşener tarafından TBMM'de açıklandı.

Oğuz Şimşek kimdir?

Oğuz Şimşek , 1973 yılında Almanya'da doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Çumra'da tamamladı. Ortaokul ve lise eğitimi süresince okul ve klüp takımlarında amatör sporlarla ilgilendi. 1995 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesinden mezun oldu. Aynı üniversitede Yüksek lisans programına başladı.

1999-2000 yılları arasında 16 ay süre ile Doğu Anadolu Bölgesinde Yedek Subay olarak askerlik hizmetini tamamladı. 22 yıllık meslek kariyerinin 14 yılını kapsayacak şekilde yurtdışına çıktı. Kazakistan'da, Kazakistan Meclis Binası da dahil olmak üzere ulusal ve uluslararası şirketler bünyesinde , bir çok prestijli projelerde Proje Müdürü ve Genel Müdür olarak görev aldı. Kazakistan'da bulunduğu süre içerisinde bir çok STK larda kuruculuk da dahil olmak üzere farklı görevler üstlendi.

Ayrıca Türk Dünyası ülkelerini siyasi , dil ve kültürel anlamda birbirlerine yakınlaştırmak amacıyla , Kazakistan'ın hükümet partisi olan Nur Otan Partisi yetkililerinin de desteğiyle, “Yeni Türkistan Derneği'nin” kuruluşunda yer aldı. Bu dernekte Yurt dışı İlişkiler Sorumlusu olarak özellikle kültürel anlamda , Kazakistan'ın en kırsal alanları da dahil bir çok bölgesinde kültürel faaliyetlerde rol aldı.. Son seçimlerde İYİ Parti Konya milletvekili adayı olan Şimşek, şu anda kendisine ait Mimarlık ve İnşaat Taahhüt işleri alanında faaliyet gösteren bir firmada çalışmalarına devem etmektedir.

Orhun ve Alper isminde 2 erkek çocuğu sahibidir. Anadili dışında ileri düzeyde İngilizce, Rusça ve Kazakça bilmektedir.

meral akşener iyi parti konya oğuz şimşek tbmm salı grup açıklandı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Ünlü oyuncudan AKP iktidarına isyan!
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları
Meryem Uzerli'den akıl almaz hamilelik pozları