TAŞIT KREDİSİ ÇEKMEK İÇİN KREDİ NOTUM KAÇ OLMALI?

Günümüzde koşullar değiştikçe ihtiyaçlarımızda buna oranla değişmektedir. Yeme içme, giyim, Konaklama ihtiyaçlarının yanında en önemli ihtiyaçlarımız arasında ulaşım ihtiyacı araç alımı gelir.

TAŞIT KREDİSİ ÇEKMEK İÇİN KREDİ NOTUM KAÇ OLMALI?
TAŞIT KREDİSİ ÇEKMEK İÇİN KREDİ NOTUM KAÇ OLMALI? admin
Bu içerik 1137 kez okundu.

Günümüzde koşullar değiştikçe ihtiyaçlarımızda buna oranla değişmektedir. Yeme içme, giyim, Konaklama ihtiyaçlarının yanında en önemli ihtiyaçlarımız arasında ulaşım ihtiyacı araç alımı gelir. Birçok kişinin hayalinde bir araba sahibi olmak yatar. Araç almak için kenarda birikmiş paranız yeterli değilse mutlaka kredi kullanmak gerekir. Bugün birçok ihtiyacımızda olduğu gibi araç satın almak içinde bankalardan kredi kullanıyoruz. Peki, araç satın almak için kullanılan taşıt kredisi için kredi notu kaç olmalıdır?

Taşıt Kredisinde Kredi Notu Yüksek Olmalı

Bireysel kredi notu kaç olmalı En çok merak edilen sorular arasında yer alan taşıt kredisi çekmek için kredi puanının sorulmasıdır. Taşıt kredisi çekerken kredi puanı çok önemlidir. Öncelikle Taşıt kredisi ihtiyaç kredisinden farklı olarak değerlendirilir. Farklı değerlendirilmesinin amacı ihtiyaç kredisi kullandığınızda bankanın sizden sadece gelir belgesi ve kredi puanı değerlendirilir ve kredi notuna göre kredi verilir ve ona göre onaylanır. İhtiyaç kredisinde risk fazla olduğu için faiz oranları yüksektir. Konut kredisi ve taşıt kredisi, ihtiyaç kredisinden farklıdır. Taşıt kredisi çekebilmek için kredi puanınınız yüksek olmalıdır. 0 Araç veren bazı araç satış noktalarında tamamına kredi verebilir. Eğer Aracın fiyatının tamamına kredi kullanacaksanız kredi puanı 1300 ve yukarı olmalıdır. Yani yüksek tutarlı kredilerde kredi puanınız mutlaka yüksek olmalıdır. Eğer satın alacağınız aracın bir kısmını kendi birikiminizle bir kısmını da krediyle öderseniz tutar çok yüksek olmamak kaydıyla kredi puanınız 1300 ‘ün altında olabilir. Ancak kredi puanınız 1000 puanın da üstünde olmalıdır.

Kredi Miktarı Belirlenmeli

Taşıt kredisi kullanırken dikkat etmeniz gereken hususlardan bir tanesi de alacağınız araca ne kadar kredi çekeceğinizi iyi belirlemelisiniz. KKB notu sorgulama ile konuya giriş yapabilirsiniz. Eğer kredi notunuz yüksek değilse 1300 ve altındaysa ve bankalara çok fazla borcunuz yoksa alacağınız aracın fiyatının bir kısmı kadar kredi kullanmalısınız. Kısacası araç alırken iyi bir plan yapmalısınız. Ne kadarlık araç alınacağı ne kadar peşin olacağının planı iyi yapılmalı ona göre taşıt kredisi kullanmalısınız.

Taşıt Kredisi Kredi Notu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İŞKUR işsizleri gizliyor
İŞKUR işsizleri gizliyor
Bedelli Askerlikte Çalışanlar ve Öğrenciler İçin Takvim Kolaylığı
Bedelli Askerlikte Çalışanlar ve Öğrenciler İçin Takvim Kolaylığı