İyi Parti'de Akşener Sonrası Dağılma Önlemleri Alınıyor!

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in olağanüstü kurultay kararı ve ikinci kez genel başkan adayı olmayacağı açıklamasından sonra, partide, “en kötü senaryo” olarak işaret edilen “dağılma süreci”ne karşı önlem arayışları tartışılıyor.

İyi Parti'de Akşener Sonrası Dağılma Önlemleri Alınıyor!
İyi Parti'de Akşener Sonrası Dağılma Önlemleri Alınıyor! yiğit medya
Bu içerik 995 kez okundu.

Duygusal Tepki Mi?

Cumhuriyet Gazetesi'nden Ayşe Sayın'ın kulis haberine göre siyasi kulislerde, kimine göre “duygusal tepki”, kimine göre “taktik”, kimine göre de “seçim başarısızlığı” gerekçesiyle genel başkanlığı bırakma kararı aldığı konuşulan Akşener’in, partiyi bırakmasının siyasi sonuçlarına ilişkin sorulara da cevap aranıyor. 

İyi Parti Dağılır Mı?

Akşener’in ikna olmaması halinde,  en çok söylenen kötü olasılık partinin dağılması. Seçimden sonra bazı milletvekillerinin ve partililerin AKP’ye yönelik “ılımlı ve olumlu” mesajları anımsatılarak, partide kopuş süreci başlaması halinde bazı milletvekillerinin AKP’ye geçebileceği, bazılarının da MHP’ye dönebileceği yorumu yapılıyor. Parti fiziken veya bir grup milletvekiliyle birlikte varlığını sürdürse de “Akşener’siz” bir yapının, geçmişte yine MHP’den ayrılan Büyük Birlik Partisi konumunda kalacağının altı çizilerek vurgusu yapılıyor.

iyi parti meral akşener istifa dağılma paniği önlem önlemler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İŞKUR işsizleri gizliyor
İŞKUR işsizleri gizliyor
Bedelli Askerlikte Çalışanlar ve Öğrenciler İçin Takvim Kolaylığı
Bedelli Askerlikte Çalışanlar ve Öğrenciler İçin Takvim Kolaylığı