Arşiv Unutmaz! Akp Genel Başkanı Erdoğan, 1991'de HEP'le Birlikte 'Savaşa Hayır' Diyordu

Bugün Milliyetçilerin oyunu almak için Milliyetçi görünen Akp genel başkanı Erdoğan, 1991'de ABD'nin Körfez Savaşı'na aralarında HEP il başkanının da olduğu 8 muhalefet partisi ile birlikte 'Savaşa Hayır' diyerek karşı çıkmıştı.

Arşiv Unutmaz! Akp Genel Başkanı Erdoğan, 1991'de HEP'le Birlikte 'Savaşa Hayır' Diyordu
Arşiv Unutmaz! Akp Genel Başkanı Erdoğan, 1991'de HEP'le Birlikte 'Savaşa Hayır' Diyordu yiğit medya
Bu içerik 9140 kez okundu.

PKKLI HEP İL BAŞKANI İLE BİRLİKTE 'SAVAŞA HAYIR' DEMİŞTİ

Akp'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, Refah Patisi (RP) İstanbul İl Başkanı olduğu 1991 yılında ABD'nin Irak'a yönelik Körfez Savaşı'na karşı çıkmış ve muhalefet partileri ile birlikte ortak açıklama yapmıştı.

1 Mart 2003'te ABD'nin Irak işgali için tezkerenin TBMM'den çıkması için yoğun çaba harcayan Erdoğan'ın 1991'de ABD'nin Irak işgaline karşı durduğu basın açıklaması 29 Ocak 1991 tarihli Cumhuriyet gazetesinde şu haberle yer almıştı:

"Muhalefetten Ortak Eylem"

8 muhalefet partisinin il başkan ve yöneticileri, 2 şubat cumartesi günü Şişli Abide-i Hürriyet Caddesi'nde "Barış Yürüyüşü" adı altında ortak bir eylem yapmayı kararlaştırdılar. Parti temsilcileri, yürüyüşle ilgili olarak başvuru belgesini birlikte İstanbul Valiliğine verecekler. RP İstanbul İl merkezinde bir araya gelen SHP İl Başkanı Ercan Karakaş, DYP İl Başkan Yardımcısı Recai Dıblan, RP İl Başkanı Tayyip Erdoğan, HEP İl Başkanı Osman Özçelik, SBP MKYK üyesi Yusuf Işık ve Erol Kızılelme, SP İl Başkanı Mustafa Birçek, TBKP İl Başkanı Zeynep Vardal ile Yeşiller Partisi üyesi Türksan Başer Kafaoğlu, ülkenin savaşa sokulmaması ve barışın sağlanması yolunda parti genel merkezlerine de "ortak tavır" önerisi götürmeyi kararlaştırdıklarını açıkladılar. Daha önce SHP İl Başkanı Karakaş'ın konuyla ilgili çağrısı doğrultusunda dün ikinci kez bir araya gelen parti temsilcileri, Türkiye'nin sıcak savaşa sokulmaması konusunda görüş birliği içinde olduklarını belirttiler. Parti il başkanları, ortak gazete ilanları, ortak bildiriler ve ortak mitingler düzenlenmesi üzerinde de anlaştıklarını bildirdiler.

arşiv unutmaz akp saray erdoğan 1991 hep pkk savaşa hayır diyen erdoğan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bedelli Askerlikte Çalışanlar ve Öğrenciler İçin Takvim Kolaylığı
Bedelli Askerlikte Çalışanlar ve Öğrenciler İçin Takvim Kolaylığı
Fatih Erbakan'ın partisi hazır İki isim konuşuluyor
Fatih Erbakan'ın partisi hazır İki isim konuşuluyor